Parkeren, verkeer en vervoer
Per 1 oktober 2026 was de invoering van betaald parkeren en vergunningparkeren voorzien in het Soesterkwartier, Isselt, Eemkwartier, Liendert en De Koppel. Dit zou fase 2 zijn van de invoering van betaald parkeren in een groot deel van de stad.
Vanwege de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is het college van burgemeester en wethouders (B&W) van mening dat verdere stappen nemen pas kan nadat hierover met de nieuwe gemeenteraad is gesproken. Het college heeft daarom op 7 april een raadsinformatiebrief naar de gemeenteraad gestuurd. Een gevolg hiervan is onder meer dat de invoering van betaald parkeren niet in alle wijken van fase 2 per 1 oktober 2026 kan plaatsvinden.
Gezien de unaniem aangenomen motie ‘Geen waterbed in Jeruzalem’ is het college wel doorgegaan met de voorbereiding van de invoering van betaald- en vergunningparkeren in Jericho/Jeruzalem per 1 oktober. In de raadsvergadering van 22 april is besloten door te gaan met de invoering van betaald- en vergunningparkeren in Jericho/Jeruzalem. Op 13 mei praat het college in de Commissie Omgeving verder met de raad over de toekomst van het parkeerbeleid.