Stationsgebied Amersfoort Centraal

Er gaat veel veranderen in het stationsgebied van Amersfoort Centraal. Het wordt een fijne plek, een warm welkom voor inwoners en bezoekers van onze stad. We maken de route van het station naar de binnenstad groen, levendig en gastvrij. En er komt meer ruimte voor fietsers en voetgangers.

Zitbank en informatiebord

Op het viaduct over de Ponlijn aan de Stationsstraat vind je nu een zitbank, een informatiebord en een bloemperken met in de zomer bloeiende planten. De bestrating is nieuw en een voorproefje van hoe straks het hele Stationsgebied er straks uitziet.

Het informatiebord toont het plan en er staat een link naar deze projectpagina op. De bank is een testversie met een samenstelling van meerdere soorten materialen. Het zitgedeelte is van deels gecertificeerd hardhout en deels gerecycled kunststof. Het onderstel bestaat uit thermisch verzinkt staal. De samenvoeging van de diverse materialen geeft van het Stationsgebied inzicht hoe deze materialen zich in de openbare ruimte houden. Zo kunnen we een zorgvuldige keuze maken voor de materialen in de definitieve situatie.

Groenvakken

In de Stationsstraat vind je bloemperken met bloemrijke vaste planten en siergrassen. Als we dit gedeelte van het gebied echt veranderen, delen we de planten aan de liefhebbers uit.

Ontwerp Stationsgebied

Al weer enige tijd geleden is samen met de belanghebbenden het ontwerp voor het gehele Stationsgebied gemaakt. Niet alle onderdelen worden tegelijk uitgevoerd. Voor de Snouckaertlaan is inmiddels een definitief ontwerp. Voor het Stationsplein gaan we binnenkort met de ondernemers van het plein om de tafel om een definitief ontwerp te maken. 

Schets van hoe het Stationsplein in Amersfoort eruit komt te zien

Nieuwsbrief Stationsgebied

Op de hoogte blijven van de ontwikkelingen in het Stationsgebied? Meld je aan voor de nieuwsbrief Stationsgebied op onze aanmeldpagina.

Contact

Heb je vragen? Stuur dan een e-mail naar stationsgebied@amersfoort.nl.