Verkenner gaat in gesprek met GroenLinks-PvdA, KeiHart voor Amersfoort, D66, VVD, CDA, ChristenUnie en Amersfoort2014

Verkenner Mattias Gijsbertsen heeft meerdere gesprekken gevoerd met GroenLinks-PvdA en KeiHart voor Amersfoort samen. Deze week gaat hij in samenstellingen van meerdere partijen in gesprek met GroenLinks-PvdA, KeiHart voor Amersfoort, D66, VVD, CDA, ChristenUnie en Amersfoort2014.

Gijsbertsen begon zijn verkenning met afzonderlijke gesprekken met alle 14 fracties. Daarna sprak hij meerdere keren met GroenLinks-PvdA en KeiHart voor Amersfoort samen. Die gesprekken horen bij de eerste drie stappen die in de opdrachtbrief* aan hem staan. Voor de verdere invulling van de derde stap, gaat hij deze week in samenstellingen van meerdere partijen in gesprek met GroenLinks-PvdA, KeiHart voor Amersfoort, D66, VVD, CDA, ChristenUnie en Amersfoort2014. 

In de opdrachtbrief van de burgemeester en griffier staan 5 stappen:

  1. te inventariseren hoe de verschillende lijststrekkers de verkiezingsuitslag duiden; 
  2. in kaart te brengen wat de afzonderlijke partijen belangrijk vinden voor de stad; 
  3. een coalitie te vinden van partijen die samen genoeg zetels hebben voor een meerderheid in de raad, inhoudelijk goed bij elkaar passen en echt willen samenwerken, zodat zij tijdens de komende raadsperiode concrete resultaten kunnen boeken terwijl de onderlinge verhoudingen goed blijven; 
  4. uw voorlopige advies bij de beoogde coalitiepartijen te toetsen op draagvlak en onderling vertrouwen, voordat u het definitief vaststelt; 
  5. de verkennende gesprekken zo spoedig mogelijk te starten; 
  6. de uitkomsten van uw verkenning te rapporteren aan de gemeenteraad.