Wind op Isselt

Op deze webpagina staat meer informatie over de resultaten uit onderzoek, de procedure en mogelijke inspraak, de verslagen van de Omgevingsadviesraad en meer nieuws.

Het laatste nieuws

30 januari 2026. Aanvraag voor vergunning Wind op Isselt

De gemeente heeft op 28 januari een vergunningaanvraag van W-Isselt BV ontvangen, voor het planologisch mogelijk maken van twee windturbines op industrieterrein Isselt. W-Isselt BV is een samenwerking tussen ontwikkelaar ‘Renewable Energy Factory’ en de lokale energiecoöperatie ‘Samen Energie Amersfoort’.  

De gemeente gaat de aanvraag toetsen aan de eisen en uitgangspunten van de gemeenteraad (mei 2024). Eisen die strenger zijn dan de huidige wettelijke normen om eventuele hinder zoveel mogelijk te voorkomen en vogels en vleermuizen te beschermen. Ook wordt bekeken of afspraken uit het convenant met de omgevingsadviesraad en het lokaal eigendom goed zijn verwerkt.  

De aanvraag 

Wind-Isselt B.V. heeft de vergunningaanvraag gepubliceerd op: www.windenergieopisselt.nl  

Het omgevingsconvenant is een bijlage bij de aanvraag. De inhoud is ter informatie, je kunt hier geen reactie op geven omdat het college de aanvraag moet beoordelen. De stukken waar iedereen later een reactie op kan geven kunnen dus nog veranderen.  

Lees het nieuwsbericht

27 januari 2026. Omgevingsconvenant voor Wind op Isselt afgerond 

Maandag 26 januari 2026 is het omgevingsconvenant afgerond. De voorzitter van de omgevingsadviesraad heeft het omgevingsconvenant aan wethouder Bulthuis overhandigd. De afspraken worden verwerkt in de vergunningaanvraag door de ontwikkelaar.

De omgevingsadviesraad bestaat uit inwoners en ondernemers uit de buurt en verschillende belangenorganisaties. Samen met de ontwikkelaar hebben ze afspraken gemaakt over het gebruik van de windturbines, het beperken van hinder en het beschermen van vogels en vleermuizen.  

Wat staat in het omgevingsconvenant 

De afspraken gaan onder andere over : 

  • minder geluid
  • het tegengaan van slagschaduw  
  • afspraken om vogels en vleermuizen te beschermen  
  • het monitoren van geluid en gezondheid
  • een omgevingsfonds met een financiële regeling voor buren
  • afspraken over lokaal eigendom en meeprofiteren van de opbrengst  
  • communicatie en een klachtenloket
  • een nog op te richten stichting met mensen uit de omgeving, die de uitvoering van de afspraken volgt
Lees het collegebericht

Overzicht

Windturbines

Wind op Isselt

Waarom is windenergie in de regio nodig om zoveel mogelijk energie duurzaam op te wekken? 

Windturbines in Amersfoort

Onderzoeken en planning

Wind op Isselt

Hier vind je informatie over bestaande onderzoeken naar geluid, slagschaduw en natuur, de omgevingsadviesraad en de planning. 

Onderzoek en planning

Nieuws

Wind op Isselt

Wind op Isselt wordt regelmatig in de gemeenteraad besproken. Hier vind je de meest recente collegeberichten en raadsinformatiebrieven.   

Nieuws en verslagen