Vernieuwen openbare ruimte Liendert

Algemeen

De omgeving in Liendert is aan vernieuwing toe. De gemeente knapt de wijk op zodat inwoners hier fijn kunnen wonen en samenleven. Er komt bijvoorbeeld meer ruimte voor elkaar ontmoeten. Ook hebben we aandacht voor de natuur en willen we minder hitte- en wateroverlast.

De gemeente sprak afgelopen jaren met inwoners, ondernemers en organisaties uit de wijk over hun ideeën en wensen voor de vernieuwingen. De inzichten die we hebben meegekregen hebben we waar dit kon verwerkt in de plannen. De komende 10 jaar gaat de gemeente aan de slag met het vernieuwen van de omgeving.

Wat er zoal gaat veranderen

  • De maximumsnelheid is in Liendert omlaag naar 30 kilometer per uur. Iedereen moet zich veilig en prettig kunnen verplaatsen. Of je nu fietst, loopt, rijdt of met een rollator onderweg bent.
  • Er komt meer ruimte voor fietsers en voetgangers in de Wiekslag. En meer ruimte voor groen en ontmoeting. De Wiekslag blijft grotendeels bereikbaar voor auto’s en wordt het centrale punt in de wijk. 
  • Verbreding van de Trekvogelweg en Zangvogelweg. Met gemarkeerde fietsstroken waar nodig. Dit zorgt voor een goede doorstroming van het verkeer.
  • We maken het bestaande groen beter en verbinden de groene gebieden met elkaar. Dit zorgt voor een fijnere leefomgeving voor mensen en dieren.
  • Het plaatsen van meer bomen in de openbare ruimte. Dit zorgt voor meer schaduw op zonnige en warme dagen. En zo voor meer koelte voor mens en dier.
  • Rondom de Horsten verbeteren we (fiets)parkeerplaatsen, lantaarnpalen, afvalinzameling en de bomen en struiken. Meer over deze plannen en het ontwerp is te vinden op de pagina Verbetering omgeving de Horsten.
Plattegrond van de wijk Liendert met daarop met geel aangegeven de Wiekslag, met groene pijlen de groene verbindingen en verder staan erop aangegeven De Horsten, het sportpark, de Kop van Liendert, de gebiedsontsluitingsweg, Sporthal Midland, het te vergroenen speelplein, Liendert Zuid en De Liendert.

Planning

Planning

Gemeente presenteert het concept schetsontwerp aan de wijk

Najaar 2026

We vinden het heel belangrijk dat bewoners en ondernemers van Liendert meedenken. Tijdens meerdere momenten in de wijk halen we input op de eerste schetsen op. Waar het kan verwerken we de reacties op het ontwerp.

Gemeente presenteert de invulling per buurt aan de wijk

Najaar 2026

Na het schetsontwerp werken we de invulling per buurt nader uit. Dit laten we graag zien aan bewoners en ondernemers van Liendert en nemen waar mogelijk jullie reactie graag mee in het ontwerp. 

Vaststellen van het schetsontwerp

Eerste kwartaal 2027

De gemeente laat het schetsontwerp vaststellen door het college.

Uitwerken definitief ontwerp

Nadere planning volgt

We gaan verder met het definitieve ontwerp voor de buurten van Liendert.

Aanbesteding en uitvoering

Nadere planning volgt

Na het definitieve ontwerp zoeken we een aannemer en vervolgens in uitvoering. Tegen die tijd kunnen we de planning verder uitwerken.

Vragen, meedoen of reageren?

In het najaar van 2026 presenteert de gemeente samen met het ontwerpbureau het schetsontwerp. Heb je nu al ideeën of vragen? Stuur een e-mail naar het projectteam via Liendert@amersfoort.nl of bel via telefoonnummer 14 033.

Heb je vragen over de herinrichting van de horsten dan kun je een mail sturen aan Horsten@amersfoort.nl of bel via telefoonnummer 14 033.

Als je op de hoogte wil blijven over jouw wijk of geïnformeerd wil worden voor bijeenkomsten om mee te denken, meld je dan aan voor de nieuwsbrief Wij Liendert.