Subsidieregeling Fixteams en advies
Algemeen
Ben je een stichting, coöperatie of andere maatschappelijke organisatie en help je inwoners in Kruiskamp-De Koppel-Schothorst-Zuid-Binnenstad en Liendert-Rustenburg energie te besparen? Of adviseert je hen over mogelijke oplossingen en geldregelingen van de gemeente en de rijksoverheid ? Dan kun je misschien subsidie krijgen. Je kunt daarbij denken aan de installatie van kleine energiebesparende maatregelen, zoals tochtstrippen, radiatorfolie en het kitten van kozijnen.
Voor de jaren 2024, 2025 en 2026 is € 400.000,- euro beschikbaar. En maximaal €200.000,- per aanvraag. Lees voor het aanvragen de voorwaarden. Deze vind je verderop op deze pagina.
Houd bij de hand
Houd bij het aanvragen de volgende gegevens bij de hand:
- activiteitenplan, met daarin een beschrijving van de activiteiten, doel, doelgroep en de planning van de activiteiten. Verder voor welk gebied je subsidie aanvraagt, of je samenwerkt met anderen en hoe. En tot slot wat de ervaring is met het begeleiden van vrijwilligers en mensen met een stage- of werkervaringsplaats.
- overzicht van de verwachte kosten per activiteit
- Als je een vrijwilligersvergoeding aanvraagt: het aantal vrijwilligers en het aantal uren waarvoor je de vergoeding vraagt.
- Als je loonkosten aanvraagt: het aantal betaalde mensen, het uurtarief en het aantal uren waarvoor je de loonkosten aanvraagt.
- KvK-nummer
- kopie van de oprichtingsakte of de statuten
- jaarverslag
- adresgegevens
- bankrekeningnummer van je organisatie
Aanvragen
Aanvragen is nu niet meer mogelijk. Zodra dit weer kan, lees je dit op deze pagina.
Voorwaarden en beoordeling
- De organisatie is een bedrijf, stichting of vereniging met volledige rechtsbevoegdheid.
- De organisatie staat ingeschreven bij de KvK en heeft een zakelijk bankrekeningnummer.
- De organisatie heeft contacten in de wijk.
- De organisatie houdt kantoor in de wijk.
- De organisatie heeft ervaring met het begeleiden van vrijwilligers en/of mensen op een stage- of werkervaringsplaats.
- De organisatie heeft ervaring met het toepassen van energiebesparende maatregelen.
- De kosten voor het opstarten zijn maximaal € 5.000,- voor maximaal 3 maanden.
- De loonkosten zijn maximaal € 65,- (zonder btw) en maximaal 16 uur per week.
- De kosten voor vrijwilligersvergoeding is maximaal € 5,50 per uur en 16 uur per week.
- De kosten voor de organisatie, materialen voor pr en communicatie zijn maximaal € 4.500,-.
- Voor de kosten voor het huren van een kantoor kun je maximaal € 15.000 krijgen, en maximaal 7,5% van het totale subsidiebedrag.
- Voor woningcorporaties van Portaal en De Alliantie geldt een subsidiebedrag van gemiddeld € 328,- per woning. Voor overige woningen geldt een subsidiebedrag van gemiddeld € 528,- per woning.
Beoordeling
De gemeente beoordeelt alleen complete aanvragen, en op volgorde van binnenkomen. Als het totaalbedrag van de aanvragen hoger is dan het vastgestelde maximumbedrag, dan bepaalt de gemeente in een loting de volgorde van de aanvragen die op dezelfde dag binnenkwamen.
Subsidieregeling (bron)
De complete tekst van deze regeling lees je in het Besluit van het college over subsidie voor de inzet van fixteams en advies bij huishoudens.
Contact
Heb je nog vragen over deze subsidieregeling? Stuur dan een e-mail naar samenduurzaam@amersfoort.nl Of bel het klantcontactcentrum op 14 033.