Een garantstelling betekent dat u verantwoordelijk bent voor de kosten van uw gast. Een logiesverstrekking betekent dat uw gast bij u in huis logeert tijdens zijn verblijf in Nederland.
U krijgt iemand op bezoek uit het buitenland. Diegene blijft hier korter dan 3 maanden en heeft daarvoor een visum nodig. Om dat te krijgen heeft hij uw verklaring nodig.
Meer informatie over de garantsverklaring/logiesverstrekking is te vinden op de website van de Immigratie- en Naturalisatiedienst.
U vult het formulier garantstelling eerst zelf thuis in:
- Formulier garantstelling/logiesverstrekking (pdf - 139 kb)
Onderteken het formulier nog niet. Dit doet u aan de balie in het stadhuis.
Bent u getrouwd of heeft u een geregistreerd partnerschap en geeft u een garantverklaring af? Dan moeten u en uw partner beiden persoonlijk aan de balie komen.
- uw geldig legitimatiebewijs
- het ingevulde en nog niet ondertekende formulier garantstelling
Het aanvragen van een garantverklaring kost € 13,40.
U kunt in het stadhuis alleen pinnen. Is dat voor u niet mogelijk, bel dan 14033. Dan zoeken we samen met u naar een passende betaalwijze.